pomniejsz powiększ

INFORMATOR


URZĄD GMINY


GALERIA


JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE


JEDNOSTKI KULTURY


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Starostwo Radziejów WKU Włocławek Dziennik Ustaw Monitor Polski ePUAP EBOI

Kalendarium

Michaliny
Michała

29

wrzesien

PWŚCPSN
1 1 2 3 4 5 6
2 7 8 9 10 11 12 13
3 14 15 16 17 18 19 20
4 21 22 23 24 25 26 27
5 28 29 30     

Spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie

wtorek, 26.11.2019 15:03

 

Spotkanie z funkcjonariuszami

Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie

w dniu 14.11.2019 r.

 

         W dniu 14 listopada bieżącego roku w Dziennym Domu Seniora odbyło się spotkanie seniorów z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie. Policjanci opowiedzieli uczestnikom DDS i mieszkańcom MCH oraz zaproszonym gościom w jaki sposób działają przestępcy, jak uprawdopodobniają fikcyjną historię podając się za policjantów.

Głównym celem spotkania było uwrażliwienie seniorów i mieszkańców na sytuacje, w których mogą stać się ofiarami przestępstwa i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia. Funkcjonariusze realizując program pod tytułem „Bezpieczny senior” edukowali seniorów jak ustrzec się przed oszustami, którzy często osoby starsze i samotne wybierają jako swoje ofiary. Przypomnieli metody jakie najczęściej stosują oszuści w tym między innymi „na wnuczka”, „pracownika socjalnego”, „policjanta”. Wszyscy obecni na spotkaniu mieli okazję dowiedzieć się jak ochronić mieszkanie przed włamaniem. Nie zabrakło także informacji na temat problematyki bezpieczeństwa osób starszych jako uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu po zmierzchu poza obszarem zabudowanym oraz podstawowych zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach. Zaproszeni goście otrzymali notesiki oraz róże wykonane przez uczestników zajęć.

 

                                                                                      Sporządziła    

                                                                               Jolanta Ryszewska

Informacje o artykule

Zredagował(a): k.swiderski
Data powstania: 26.11.2019 15:03
Data ostatniej modyfikacji:
Liczba wyświetleń: 313

Podziel się

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Numery kontaktowe Konta bankowe Poradnik Interesanta E-urząd Mapa serwisu