pomniejsz powiększ

INFORMATOR


URZĄD GMINY


GALERIA


JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE


JEDNOSTKI KULTURY


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Starostwo Radziejów WKU Włocławek Dziennik Ustaw Monitor Polski ePUAP EBOI

Kalendarium

Celestyny
Iwony

19

maj

PWŚCPSN
1  1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30 31   

Dożynki w pełnym słońcu

środa, 29.08.2018 09:15

Tegoroczne dożynki w gminie Dobre odbyły się w niedzielę 26 sierpnia. Rozpoczęły się od godz. 1500 mszą świętą w kościele parafialnym w Dobrem. Następnie barwny korowód prowadzony przez starostów dożynek Panią Danutę Kłos ze Smarglina i Pana Mirosława Mańkowskiego z Byczyny Kolonii udał się na stadion sportowy w Dobrem.

Ceremonia na stadionie rozpoczęła się od przekazania przez starostów chleba dożynkowego włodarzowi  gminy Stefanowi Śpibidzie. Następnie delegacje z parafii i sołectw zaprezentowały wieńce  oraz chleby dożynkowe przygotowane z tegorocznych zbiorów. Kolejnym punktem uroczystości było uhonorowanie mieszkańców naszej gminy  tytułem „Zasłużony dla Gminy Dobre”. Są to wyróżnienia ustanowione przez Radę Gminy Dobre w 2011 roku.

W tegorocznej edycji tytuł „Zasłużony dla Gminy Dobre” otrzymali:

  - Władysław Budziszewski – były dyrektor cukrowni w Dobrem,

  - Janina Strzelecka – była dyrektor szkoły podstawowej w Krzywosądzy,

  - Adam Małecki – prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrem,

  - Andrzej Jąkalski – lokalny przedsiębiorca,

  - Sława Becińska – nauczyciel z Publicznej Szkoły Podstawowej w Byczynie,

  - Anna Kapuścińska – sołtys sołectwa Byczyna-Kolonia,

  - Zespół Bronisławianki.

Uroczystego wręczenia tytułów, oraz okolicznościowych  medali dokonali Tomasz Kuźba – Przewodniczący Rady Gminy Dobre oraz Stefan Śpibida – Wójt Gminy Dobre.

Po wręczeniu wyróżnień odbyło się tradycyjne pokrojenie chlebów dożynkowych i podzielenie się nimi z uczestnikami uroczystości.

Podczas tegorocznego święta plonów można było skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie na tę  okazję. Poza wizytą w stoiskach promocyjnych Urzędu Gminy Dobre, Banku Spółdzielczego w Radziejowie, Oddział w Dobrem, Ośrodka Doradztwa Rolniczego czy Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Powiatu Radziejowskiego” można było skosztować pysznej grochówki, kiełbasy z grilla jak również specjałów przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bronisławia. Dla najmłodszych mieszkańców przygotowano plac zabaw oraz animacje, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na scenie wystąpiły Bronisławianki i Kujawioki od Dobrego, którzy zaprezentowali tradycyjny obrzęd kiszenia kapusty. Kolejnym punktem był występ talentów wokalnych z naszej gminy. Całość zwieńczyła zabawa taneczna. Na uwagę zasługuje fakt, że w tym roku dopisała pogoda, było ciepło i słonecznie.

Informacje o artykule

Zredagował(a): d.adamski
Data powstania: 29.08.2018 09:15
Data ostatniej modyfikacji:
Liczba wyświetleń: 565

Podziel się

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Numery kontaktowe Konta bankowe Poradnik Interesanta E-urząd Mapa serwisu